laukudienas logo

Zirglietu un ādas izstrādājumu darbnīca „Apkalnmājas”

Zirglietu un ādas izstrādājumu darbnīca „Apkalnmājas”

Amatnieka darbnīcā amatniecību popularizē  kā lauku dzīvesveidu un sekmē amatizglītību, lai saglabāt senā amata iemaņas, zirglietu – saku, sedulku, sleju, iemauktu un citu zirga aizjūga izstrādājumu izgatavošanu. Izgatavo arī dažādus ādas izstrādājumus – jostas, maciņus, oriģinālas rokassomiņas. Ir iespēja iegādāties kādu suvenīru vai sev noderīgu izstrādājumu.  Apkalnmājas ir vienīgā amatnieku darbnīca Latvijā, kur izgatavo zirglietas nepieciešamas zirga aizjūgam.
Ekskursijas ar stāstījumu un paraugdemonstrējumiem ilgst apmēram 40 minūtes (latviešu, krievu un latgaliešu valodā). Var pieteikt  radošās darbnīcas.

Telpas semināriem un pasākumiem ar aprīkojumu ( dators, projektors, audio sistēma un tāfele grupām līdz 30 cilvēkiem. Pēc nepieciešamības nodrošināsim kafijas/ tējas galdu.

Piedāvājums kāziniekiem. Īpaši sagatavota programmu ar amatniecības, Latgales lauku tradīciju un dabas elementu piesaisti, vide dabā foto sesijai.

Atpūtas un telšu vieta. Pikniks dīķmalā vai slēgtā nojumē, laukums sporta aktivitātēm un laukumu spēlēm. Ugunskura vieta.

Izgatavo no ādas un labo:

  • Zirgiem – sakas, slejas, iemauktus, sedulkas u.c.
  • Liellopiem, jaunlopiem – apaušus, siksnas u.c.
  • Suņiem, kaķiem – kakla siksnas, pavadas, slejas u.c.
  • Stiprinājuma siksnas montieru kāpšļiem.
  • Apģērba jostas, siksnas.
Adrese Adamova, Vērēmu pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.552765; 27.35690
Tālrunis +371 26597635
E-pasts [email protected]
Mājas lapa www.apkalnmajas.lv

Oriģināls raksts

Jums varētu arī patikt